Podsumowanie I koleki ALOS-u

Zakończyliśmy I kolejkę Amatorskiej Ligi Orlika Szóstek w Tyczynie. Na inauguracje trzeciej edycji ALOS-u zespół IDEO.PL podejmował drużynę ZT TANZIG. Półfinalista z poprzedniego sezonu IDEO.PL zwyciężył 6:2 zapewniając sobie 3 punkty na starcie ligi. W drugim pojedynku mierzyły się zespoły Drużyny Pierścienia z Banana Team, które rywalizowały ze sobą w play-offach niespełna 2 miesiące temu, jednak tym razem ekipa Pawła Sowy zrewanżowała się za wcześniejszą porażkę i pewnie wygrała 5:3. Świetnym instynktem strzeleckim popisał się Maciej Kaltenberg (Banan Team) zdobywając 4 bramki. Lider drużyny przeciwnej Karol Wilk mimo dwóch trafień nie zdołał poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa i na pierwsze punkty musi czekać przynajmniej do najbliższej kolejki.

Debiutujące w ALOS-ie Beelzebuby, ale mające już doświadczenie w tego typu rozgrywkach pewnie ograły 9:4 piłkarzy Szybkich i Wściekłych dając sygnał innym zespołom, że mają aspiracje na zajęcie jak najwyższego miejsca w tym sezonie. Również jeden z zawodników drużyny zwycięskiej Karol Fuglewicz strzelając 5 bramek będzie miał okazję powalczyć o miano króla strzelców, a mając taką skuteczność o wiele zwiększa swoją szanse.

Na koniec aktualny mistrz WySTRUGani z Kryminału pokonali 6:1 wracające do ligi FC RAKI. Na uwagę zasługę świetna bramka obrońcy Marka Pączka, który piekielnie mocnym strzałem w samo okienko przyczynił się do wygrania swojej ekipy.

W związku, że w lidze uczestniczy 9 zespołów jedna drużyna musiała pauzować, a dokładnie debiutująca ekipa Dzieci Strugu składająca się w większości z młodych zawodników (juniorów) lokalnego klubu Strugu Tyczyn.