Opis spotkań

FINAŁY

Wczoraj na orliku w Tyczynie rozegraliśmy play-offy Amatorskiej Ligi Orlika Szóstek, gdzie wyłoniliśmy mistrza III edycji tych rozgrywek. Drużyna Pierścienia wygrała w finale 6:3 (3:0) z czempionami z tamtego sezonu WySTRUGanymi z Kryminału i została nowym mistrzemALOS-u.

Mecze (półfinały):

FC RAKI - WySTRUGani z Kryminału 0:6 (0:4)

Drużyna Pierścienia - Banana Team 2:2 (1:1) rzuty karne: (2:1)

mecz o 3 miejsce:

Banana Team - FC RAKI 5:0 (1:0)

Finał:

Drużyna Pierścienia - WySTRUGani z Kryminału 6:3 (3:0)

Do play-offów po rundzie zasadniczej awansowały 4 drużyny (Banana Team, WySTRUGani z Kryminału, FC RAKI i Drużyna Pierścienia), które następnie rywalizowały ze sobą w półfinałach. W pierwszym spotkaniu WySTRUGani dość łatwo pokonali ekipę FC RAKÓW 6:0 i jako pierwsi zajęli wolne miejsce w finałowym meczu czekając na rozstrzygnięcie drugiego półfinału pomiędzy Banana Team i Drużyną Pierścienia. Banana Team przed spotkaniem miała komplet zwycięstw w tym sezonie i uważana była za faworyta pojedynku, tym bardziej, że w Drużynie Pierścienia zabrakło najlepszego zawodnika i kapitana Karola Wilka z powodu kontuzji (piłkarz wcielił się w rolę trenera podpowiadając swoim kolegom z boiska w czasie zawodów). Dawid Bartkiewicz (D. Pierścienia) wziął na siebie ciężar gry i wraz z innymi piłkarzami stawili mocny opór zawodnikom Banana Team często przeważając i stwarzając sobie dogodne sytuacje podbramkowe. W regularnym czasie gry padł remis (2:2) i o wygranej musiały zadecydować karne. Nie pomogła dobra postawa bramkarza Marisa Mazjanisa (Banana Team) między słupkami, ponieważ jego koledzy z drużyny zmarnowali 4 jedenastki co wykorzystali przeciwnicy wygrywając rywalizacje w karnych 2:1 i przechodząc dalej do finału.

W meczu o 3 miejsce podrażnieni pierwszą porażką (Banana Team w półfinale) podejmowała FC RAKI, które były tego dnia tłem dla reszty zespołów co świadczy końcowy wynik 5:0 (3:0) i zwycięstwo dla ekipy Pawła Sowy oraz 3 miejsce na koniec rozgrywek ALOS-u.

W finale spotkały się dwa mocne zespoły, które miały dużą chęć na wygranie III edycji ligi orlika. Mistrzowie z poprzedniego sezonu WySTRUGani z Kryminału chyba zbyt pewnie podeszli do meczu w pierwszej połowie ponieważ to Drużyna Pierścienia częściej była przy piłce, skutecznie atakując i jednocześnie broniąc swojej bramki. W pewnym momencie defensywa WySTRUGanych straciła czujność i rywal w ciągu zaledwie 4 minut zdobył 3 bramki. Druga część spotkania wyrównała się i przy stanie 3:4 dla Drużyny Pierścienia mogło dojść nawet do remisu, jednak znów ciężar rozgrywania gry przejął niezawodny tego dnia Dawid Bartkiewicz, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił wynik na 6:3 strzelając piękną bramkę za połowy boiska. Drużyna Pierścienia zwyciężyła finał i zdobyła mistrzostwo Amatorskiej Ligi Orlika Szóstek w Tyczynie.

Wśród wyróżnień indywidualnych walka o króla strzelców trwała do końca. Przed finałem po 10 goli mieli Karol Wilk, Maciej Kaltenberg i Marek Pączek. Dwaj pierwsi nie mieli już możliwości zdobyć więcej bramek, tylko ostatnio z nich (Marek Pączek), mógł wyjść na prowadzenie w tej klasyfikacji co także uczynił strzelając jednego gola w finale i tym samym został królem strzelców ligi i nie tylko bo nagroda za najlepszego zawodnika również powędrowała w jego ręce. Najlepszym bramkarzem sezonu został Maris Mazjanis z drużyny Banana Team.

Wszystkim drużynom i kibicom serdecznie dziękujemy za wspólny czas i rywalizacje oraz zapraszamy na IV edycje Amatorskiej Ligi Orlika Szóstek już na wiosnę w 2016.