Podsumowanie II kolejki ALOS-u

Zakończyliśmy drugą kolejkę Amatorskiej Ligi Orlika Szóstek w Tyczynie, gdzie nie zabrakło sporych emocji i ciekawych wyników. Padło wiele pięknych bramek, a większość spotkań toczyło się do ostatnich minut, a jedna akcja lub bramka przesądzała o końcowym wyniku.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ekipy Drużyny Pierścienia z IDEO.PL, gdzie ta druga po zwycięstwie w pierwszej kolejce z mistrzami poprzedniej edycji była stawiana jako faworyt. Jednak do przerwy wynik 2:0 dla Drużyny Pierścienia zwiastował niespodziankę i mimo, że IDEO.PL po zmianie stron boiska znacznie poprawiło swoją grę strzelając 4 bramki to ostatecznie z 3 punktów mógł cieszyć się zespół Drużyny Pierścienia wygrywając 5:4. Wyróżniającymi się postaciami spotkania byli Miłosz Koszyk (IDEO.PL) zdobywca 3 goli oraz Karol Wilk z Drużyny Pierścienia.

W kolejnym spotkaniu EMP podejmowało FC Chaos i jako jedna z dwóch drużyn zachował komplet punktów wygrywając 6:5 po zaciętym i wyrównanym pojedynku. Zawody nie ułożyły się zbyt dobrze dla FC Chaosu, którzy na początku meczu szybko (2 i 3 minuta) stracili dwie bramki i dopiero w drugiej połowie ich gra zaczęła przypominać ekipę sprzed roku to jednak fatalny błąd bramkarza i gol samobójczy pogrzebał ich nadzieje na jakiekolwiek punkty.

Dwóch zwycięzców sprzed tygodnia Wembley Kielnarowa i WySTRUGani z Kryminału zagrali najlepszy mecz tej kolejki i chociaż nie padło w nim wiele bramek bo zaledwie trzy to pojedynek dwóch ekip z pewnością mógł się podobać. Po bezbramkowej pierwszej połowie już w 1 minucie drugiej odsłony spotkania bombowym strzałem w prawy górny róg popisał się piłkarz WySTRUGanych Marek Pączek dając prowadzenie swojej drużynie. Wynik podwyższył Dawid Sitek, a honorowe trafienie przypadło Patrykowi Warchołowi.

W następnym spotkaniu zagrały dwie drużyny, które miały ogromny apetyt na pierwsze zwycięstwo w lidze, Banana Team podejmował Szybkich i Wściekłych. Banana Team wzmocniony nowym graczem Jakubem Skuratowskim (4 bramki) wraz z solidnym i zdecydowanym obrońcą (Paweł Sowa) i znakomicie rozgrywającym Tomaszem Nowakowskim pewnie zwyciężyli 6:2 i zdobyli komplet punktów. Wynik mógłby być o wiele wyższy gdyby nie postawa bramkarza Szybkich i Wściekłych Pawła Różańskiego, który popisał się paroma świetnymi interwencjami.

W ostatnim meczu O$KA pewnie wygrała 3:0 z drużyną ZT TANZIG zdobywając tym samym 3 punkty. Bramki dla zespołu zdobywali M. Skoczylas, A. Pelc oraz K. Najda.